Çırağan Patent

Turkish Arabic English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Hizmetlerimiz

HizmetlerimizMarka: İşletmenizin ürettiği mal ve hizmetleri bir başka işletmenin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması şartıyla kişi adları dahil özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi ve ambalajı gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

MARKANIZA SAHİP ÇIKINIZ.
ONU ADINIZ (MARKANIZ) GİBİ KORUYUNUZ! BELGENİZİ MUTLAKA ALINIZ.

Firma Ticaret Unvanınız, asla MARKA değildir. Marka sadece ' TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ ' nden tescil edilir. Başkalarının ticaret unvanınızı asla marka olarak kullanmaması için tescil yaptırmanız zorunludur.

Tescilli markanızı; mal ve hizmetlerin tamamı veya bir bölümü için başkasına devir edebilir, miras yolu ile intikal ettirebilir, rehin verebilir, teminat olarak gösterebilir, lisans yolu ile başkasına kullanım hakkı verebilir veya yine tescilli markanızla FRANCHISING yolu ile para kazanabilirsiniz.

MARKANIZIN BAŞKASI TARAFINDAN KULLANILMASI VEYA TAKLİT EDİLMESİ DURUMLARINDA;

  • Bir yıldan dört yıla kadar hapis cezaları,
  • Ticaretten süreli veya süresiz men,
  • Tazminat davaları,
  • Taklit edilen malların polis tarafından toplatılması ve malların hak sahibi tarafından alınması ve/veya satılması


gibi cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Bu şekilde cezai müeyyideler karşısında kalmak istemiyorsanız markanızı tescil ettirip, taklitleri önler ve kanuni haklarınızı elinizde bulundurabilirsiniz.

Aksi taktirde çok değerli olan bu mülkten (belki de tesisinizden daha değerli) mahrum kalabilirsiniz. Tapusunu diğer adı ile MARKA TESCİL BELGESİ 'ni almadığınız sürece kendi markanızın size ait olduğunu nasıl iddia edebileceksiniz?

Marka tescilinizin koruma süresi 10 yıldır. 10 yıl sonunda yenileme ile 10 yıllık sürelerle korumanız devam eder.

Bizlere göre marka bir isim veya işaret değil üretmiş olduğunuz mal veya hizmetin tam anlamı ile kendisidir. Sonradan bulunacak, eklenecek bir nesne veya sonradan koruma altına alınacak bir hak değildir. Marka sadece mal yada hizmeti değil bir fenomeni, bir duyguyu, bir düşünceyi, hayali, heyecanı ifade eder.

 

Şu anda bu siteyi Internet Explorer 6 (IE6) kullanarak ziyaret etmektesiniz.

Sitemizin tüm özelliklerinden faydalanabilmeniz ve sitemizi doğru şekilde görüntüleyebilmeniz için en az Internet Explorer 9 (IE9) sürümüne yükseltmenizi (güncellemenizi) tavsiye ediyoruz.

Neden Internet Explorer 9'ye yükseltmelisiniz? icrosoft Internet Explorer'ı daha fazla güvenlikli, daha fazla yeni özellikli ve yetenekli hale getirerek tamamen yeni bir arayüzle yeniden tasarladı. Bir çok kullanıcı bu yeni sürümü kullanmaktadır. Internet ve web ortamındaki yeni gelişmeleri desteklemesi ve bu gelişmeleri barındıran siteleri daha iyi ve kaliteli şekilde daha yeni özelliklerle gezebilmeniz ve görüntüleyebilmeniz için yeni sürüme yükseltmelisiniz. Çünkü; bugün ki internet 10 yıl önceki internet değil ve sürekli gelişiyor, değişiyor. Bununla birlikte güvenliğiniz de eski sürümlerle tehdit altında kalıyor. Şu andaki tehlikeler 2001 yılında yoktu, ki Internet Explorer 6 o dönemde yayınlanmıştı. Internet Explorer 9 internet gezintinizi; virüslere, casus yazılımlara (spyware) ve diğer tehlikelere karşı daha güvenli olmasını sağlamakla birlikte içerdiği yeni özelliklerle yeni nesil web sitelerini sorunsuz gezinmenizi sağlar. Windows Update (Otomatik Güncelleştirmeler) açık ise Internet Explorer 9' u yükleyebilirsiniz ve bunu kesinlikle tavsiye etmekteyiz.

Internet Explorer 9 'u ücretsiz olarak kendi dilinizde indirmek için lütfen Internet Explorer 9 global web sitesini ziyaret ediniz....